Cariere.

De ce Softex Company?
Dacă ești o persoană care excelează în munca pe care o face, căreia îi place sa lucreze în echipă și care trăiește pentru a rezolva probleme - aici e locul tău. În Softex ideile, experiențele și valorile tale contează! Aici, vei fi parte dintr-o companie care oferă servicii și produse pentru companii de primă clasă și care recunoaște și răsplătește contribuțiile aduse de tine.

Căutăm oameni talentați și dornici de a se alătura unei echipe puternice și implicata în diversele proiecte pe care le dezvoltăm. Ce îți oferim? Îți garantăm un mediu de lucru prietenos, o echipă tânără dar cu experiență, și de ce nu, câțiva prieteni. Vino alături de noi

Verifică lista de job-uri disponibile și aplică acum pentru șansa ta de a te alătura echipei Softex.

Frontend Developer
Responsabilități
- Provide software design and development for applications, including new feature design and development, feature maintenance and bug fixing;
- Report to the Delivery Manager/ Project Manager;
- Work with senior developers by identifying issues and recommending solutions in order to meet project requirements;

Cerințe
- At least two years of continuous, practical development experience;
- Very strong HTML5, JavaScript, jQuery and CSS 3 abilities;
- Must have good knowledge in database design, data access analysis and optimization of mid to large sized databases in MySQL;
- Experience in PHP 5;
- Strong English verbal and written communication skills;
- Good understanding of software design patterns and best practices;
- Ability to understand the life cycle of a project including requirements specification, software analysis and design, development and maintenance;
- Ability and the strong will to quickly learn and adapt new programming concepts.

Beneficii Oferite
- The opportunity to enhance your technical skills by learning and experimenting with new technologies;
- Competitive salary;
- A flexible schedule;

PHP Web Developer

Cerințe
- At least 3 years of continuous, practical web development experience;
- Advanced knowledge and experience with PHP (Cake framework), HTML, JavaScript, JQuery, MySql;
- Advantages: Android and iOS knowledge;
- Must have good knowledge in database design, data access analysis and optimization of mid to large sized databases in MySql;
- Team-work skills;
- Responsible and organized person;
- Ability and the strong will to quickly learn and adapt to new programming concepts;
- Resident of (or willing to relocate to) Cluj.

Top